Primăria Giurgiu a semnat astazi un protocol de colaborare în domeniul mediului de afaceri

Semnatarii şi-au exprimat speranţa ca acesta să fie doar începutul unei campanii susţinute de informare şi sprijninire a întreprinzătotilor privaţi, care în final să se reflecte în crearea de noi locuri de muncă şi în creşterea nivelului de trai al giurgiuvenilor. “Vinovatul” pentru reunirea la aceeaşi masă a mai multor factori de răspundere în domeniul mediului de afaceri, alături de primarul Nicolae Barbu, este şeful Oficiului Teritorial pentru Întreprinderi Mici şi Mijlocii şi Cooperaţie Ploieşti, George Brezoi care după semnarea protocolului a fost prezent la Centrul de Afaceri, la o sesiune de informare.

Au semnat acest protocol Primăria Mun.Giurgiu, prin edilul Nicolae Barbu, Asociaţia Euroregiunea Danubius, Centrul de Afaceri Transfrontalier “Danubius”, Oficiul Teritorial pentru IMM-uti şi Cooperaţie Ploieşti, Patronatul Judeţean al IMM- urilor din Giurgiu, Patronatul tinerilor Întreprinzători din Regiunea Sud-Muntenia, Camera de Comerţ, Industrie şi Agricultură Giurgiu şi Organizaţia patronală UGIR 1903.

Ultima modificare: 21.11.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Consiliului Local al Municipiului Giurgiu s-a întrunit într-o nouă şedinţă extraordinară